+48 500 831 758


moc.liamg%40997bew.oiduts

+48 500 831 758


moc.liamg%40997bew.oiduts

+48 500 831 758


moc.liamg%40997bew.oiduts

10 aplikacji w marketingu internetowym

10 aplikacji w marketingu internetowym

Tytułem wstępu marketing internetowy warto zacząć od strony internetowej. Tworzenie stron www to podstawa skutecznych działań marketingowych, które przyciągają potencjalnych klientów do naszej działalności. Atrakcyjna i zoptymalizowana strona internetowa potrafi zainteresować potencjalnego konsumenta i zwiększyć efektywność działań marketingowych.

1. Slack

Dobra komunikacja w zespole to podstawa. Ciężko nam sobie wyobrazić zespół marketingowy pracujący w erze przed Slackiem. Przyzwyczajony do pełnej mocy, Slack działa jak centralny hub, w którym wszystko się łączy. Możesz skonfigurować armię botów, aby otrzymywać powiadomienia o wszystkim, co dzieje się podczas uruchamiania, lub po prostu utrzymywać dobry humor w zespole dzięki okazjonalnemu memowi i GIF. Slack pomaga również zarządzać stroną internetową. Jest to ciągle zmieniająca się tablica pełna wyników wysiłków twojego zespołu, z każdego możliwego zakątka twoich wysiłków i obowiązkowa dla każdej drużyny.

2. Trello

Zarządzanie projektami to zawsze ważna kwestia szczególnie w agencji marketingowej. Trello to świetne narzędzie do utrzymywania zespołu w pracy nad zadaniami. Wszystko, co zrobiliśmy, robimy i planujemy na starcie, znajduje się na Trello. Każde spotkanie zaczyna się od spojrzenia na planszę Trello, a kończy na przedstawieniu pomysłów na wykonalne zadania na tej planszy. Prosty i minimalistyczny interfejs, ale wysoce konfigurowalny. Podwój zabawę dzięki wtyczce Slack. Wszystko, co robimy, zaczyna się i kończy w Trello.

3. SEO ThePublic

Znalezienie odpowiednich słów kluczowych w Internecie to klucz do działań marketingowych w Internecie, aby zwiększyć liczbę bezpłatnych wyników wyszukiwania. Ważne, aby znać pytania, na które Twoi odbiorcy szukają odpowiedzi. Odpowiedź SEO ThePublic zapewni Ci wgląd w pytania najczęściej zadawane na Twój temat. Każdy czegoś szuka, prawda?

4. Google Analytics

Śledzenie użytkowników w Google Analytics, pomaga wyciągać wnioski, poprawiać wyniki w kampaniach google adwords. Domyślne narzędzie analityczne dla strony internetowej i aplikacji internetowych Twojej firmy. Istnieje kilka świetnych, prawdopodobnie potężniejszych alternatyw, ale wciąż jest to solidne jak skała i bardzo wygodne narzędzie od Google. 

5. MailChimp

MailChimp to narzędzie do zarządzania kampaniami e-mailowymi z newslettera. Umożliwia skuteczne kampanie e-mailowe, które nie trafiają do spamu odbiorcy. Poza tym: niska krzywa uczenia się, wydajne analizy, śledzenie wiadomości e-mail, świetne zasoby na temat szablonów wiadomości e-mail i łatwa integracja z innymi narzędziami to świetne argumenty do korzystania z tego narzędzia. Po bajecznie łatwy w użyciu. Małpa, którą docenisz od pierwszej kampani e-mailowej. Za darmo :)

6. Canva

Canva to miejsce, w którym tworzysz piękne materiały znalezione w bezpłatnych katalogach zdjęć i icon. Jest to najbardziej przyjazne dla użytkownika narzędzie do projektowania grafiki np. dla strony www, które znajdziesz i jest bezpłatne. Canva umożliwia tworzenie praktycznie wszystkiego - grafiki w mediach społecznościowych, banery, zaproszenia, infografiki, ulotki, wizytówki - po prostu przeciągając i upuszczając. Jest wypełniony świetnymi szablonami, które można łatwo łączyć z własnymi obrazami. 

7. Buffer

Bądź szybki i inteligentny, Buffer to narzędzie do zarządzania w social media, które pomaga efektywnie udostępniać treści w kanałach społecznościowych z jednego miejsca. Możesz zaplanować publikowanie postów i wybranie najlepszych godzin do opublikowania. Poświęć mniej czasu na lepsze zarządzanie mediami społecznościowymi.

8. Zapier

Dzisiejszy marketing to sporo danych i programowania. Dlatego, aby ułatwić sobię pracę korzystając z wielu narzędzi, warto automatyzować wiele procesów. Dlatego aplikacja Zapier jest praktycznie świętym Graalem wszystkich narzędzi SaaS z tego prostego powodu, że może sprawić, że wszystkie one będą działać razem. Możesz po prostu wybrać swoje ulubione narzędzie do każdego zadania w swoim cyklu sprzedaży i powiedzieć Zapierowi, aby usprawnił je, tworząc efektywny przepływ aplikacji, idealnie dopasowany do Twojej firmy. Dla nas Zapier jest jak silnik, w którym każda aplikacja naszego zestawu narzędzi działa razem. Automatyzacja przepływu pracy wykonana poprawnie. Jeśli jeszcze nie wiesz o Zapierze, nie możesz tego przegapić. Zajmujemy się automatyzacją i integracją i chętnie pomożemy, aby Twój biznes był jak pociąg towarowy!

9. GrowSumo

Marketing partnerski GrowSumo. Programy partnerskie mogą być świetnym sposobem dla firm na przyspieszenie ruchu w różnych kanałach i szybkie przyspieszenie sprzedaży. Partnerzy wprowadzają potencjalnych klientów, konfigurują reklamy i umieszczają linki zwrotne w całym Internecie, co jest idealne pod kątem SEO. Płacisz tylko za rzeczywiste wyniki, co czyni go również bardzo opłacalnym. Wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować program partnerski i znaleźć swoich partnerów. GrowSumo sprawia, że ​​ten proces jest banalnie prosty, ponieważ zapewnia platformę, na której można szybko znaleźć partnerów do promowania swojego startupu i odwrotnie. Poproś kogoś innego, aby pozyskał potencjalnych klientów, prowadził marketing i poprawiał SEO.

10. Chatbot

Automatyzacja procesów w Internecie to jedna z głównych metod umożliwiających optymalizację kosztów i czasu pracowników, poprawia również wyniki pod kątem leadów. Jednym z takich usprawnień jest wdrożenie chatbotów, zarówno w ramach udzielenia klientowi pomocy, jak i wsparcia sprzedaży.

Chatboty to nic innego jak aplikacje zaprogramowane do komunikatorów internetowych, które mają zastąpić człowieka w ramach podstawowej komunikacji z klientem. Można powiedzieć, że są to zautomatyzowani “pracownicy” działu obsługi klienta, rozwiązujący najczęściej pojawiające się problemy użytkowników. Ich ogromną zaletą jest to, że nie wymagają instalowania dodatkowej aplikacji – boty są na tych, które użytkownicy już posiadają w swoich telefonach, i z których korzystają na co dzień. Można go również zaprojektować na stronę internetową np. nasz Webot :-)

Wnioski, które zostały przedstawione w raporcie przygotowanym przez Drift, Audience, Salesforce i myclever cieszą. Raport pokazuje, że klienci chętnie korzystają z chatbotów do uzyskiwania szybkich odpowiedzi na proste pytania. Z kolei jako największe korzyści w komunikacji z chatbotem wskazywali możliwość uzyskania całodobowej obsługi (64%) oraz, o czym wspomnieliśmy powyżej, otrzymanie natychmiastowej odpowiedzi na zapytania (55%) lub odpowiedzi na proste pytania (55%).