+48 500 831 758


moc.liamg%40997bew.oiduts

+48 500 831 758


moc.liamg%40997bew.oiduts

+48 500 831 758


moc.liamg%40997bew.oiduts

 6 NAJWAŻNIEJSZYCH korzyści płynących z blogowania dla Twojej firmy

6 NAJWAŻNIEJSZYCH korzyści płynących z blogowania dla Twojej firmy

20 lat temu blogi nie istniały. Dziś jest ich ponad sto pięćdziesiąt milionów. Czy warto mieć swojego bloga firmowego?

Blog może być prawdziwą umiejętnością zapisywania i prowadzenia ciekawych tematów związanych z Twoim biznesem, które będą interesujące dla Twoich pracowników, partnerów oraz klientów.

1. Blogowanie to super fajne źródło ruchu

Mówimy o ruchu SEO. Regularne blogowanie przyciąga stosunkowo darmowy, niezawodny ruch.

Możesz zdać sobie sprawę, że zapytania w wyszukiwarce często prowadzą do treści na blogach.

Jak do tego dojść? Pozycjonowanie to elementy a jednym z nich jest stworzenie treści pod kątem lingwistycznym i zoptymalizowanie każdej publikacji pod kątem docelowych słów kluczowych dla Twojej firmy.

W ten sam sposób w blogu Web799 staramy się tworzyć i testować artykuły tematyczne, które będą interesujące dla potencjalnych użytkowników Web799 - te pomiary dotyczą stylów stron internetowych, fascynującej struktury strony (nagłówek, stopka), targetowanie stron w liczne nisze.

Oto lista najfajniejszych narzędzi do wybierania rozsądnych tematów do blogów:

Ahrefs (płatny): analizując głównych graczy podczas niszy, będziesz w stanie zrealizować fascynujące pomysły na artykuły, które cieszą się dużym zainteresowaniem społeczności.

Google (bezpłatny i stale niezawodny): wystarczy przejrzeć główny temat związany z niszą w Google i zobaczyć, o czym piszą konkurenci!

Planer słów kluczowych Google (bezpłatny) pokazuje przybliżoną jakość zapytań (jeśli żądanie ma wartość „0”, wówczas wykorzystanie takiego tematu nie ma sensu, nikt nie może poszukać go w Internecie).

2. Blogowanie daje dodatkowe linki zwrotne

Linki zwrotne nadal odgrywają dużą rolę w promocji. W niszach konkurencyjnych witryny z silnymi linkami zwrotnymi z renomowanych źródeł pojawiają się na najwyższych pozycjach.

Jeśli ktoś Cię zacytuje - będzie link do Twojego bloga (do cytowanego artykułu), to zarówno blog, jak i strona skorzystają z tego!

3. Blogowanie to idealny sposób na udostępnianie ważnych informacji swoim klientom

Na blogu zawsze możesz szczegółowo powiadomić użytkowników o różnych aktualizacjach i promocjach itp.! Następnie możesz użyć tych artykułów (opublikowanych na swoim blogu) w biuletynach e-mailowych (na przykład jedna litera czasami nie wystarcza, aby pokazać zupełnie nowe funkcje), ale artykuł z filmami i zrzutami ekranu jest do tego odpowiedni.

Ponadto zastanów się, jakie problemy mogą napotkać Twoi klienci podczas korzystania z Twoich produktów lub jakie zadania możesz rozwiązać za pomocą oferowanych przez Ciebie produktów. A następnie utwórz szczegółowy blog!

4. Blogowanie pomaga znaleźć partnerów biznesowych i przyciągnąć odbiorców spoza niszy

Tutaj przyda się wymiana postów z dobrymi zasobami internetowymi poza niszą (odbiorcy konkurencji mogą stać się czytelnikami, a nawet klientami). W Web799 chętnie publikujemy przypadki, przydatne artykuły naszych partnerów i dzielimy się naszym doświadczeniem z ich odbiorcami!

5. Blogowanie jest źródłem dodatkowego dochodu

Zarabianie pozwala łączyć reklamy Google i zarabiać pieniądze.

Ale oczywiście na początek musisz popracować nad ruchem na swoim blogu, aby móc komuś pokazać tę reklamę.

6. Blogowanie to skuteczny sposób na zwiększenie świadomości marki

Publikując wysokiej jakości treści na blogu i udostępniając artykuły na temat SM, firma uzyskuje ruch na stronie. Ludzie coraz częściej poznają Twoją markę, uczą się o niej nowych informacji od Google i sieci społecznościowych. Zwiększa widoczność firmy w Internecie, a jeśli piszesz przydatne blogi, widzą, że jesteś ekspertem, którego będą chcieli słuchać.

Blog jako narzędzie promocji marki powinien mieć jeden styl: motyw, ton komunikacji z czytelnikami, design - pomoże to utrwalić jeden wizerunek firmy.

Podsumowanie

Blog to:

szansa na kierowanie bardziej niezawodnym ruchem;

możliwość uzyskania dodatkowych linków zwrotnych;

naturalna platforma do komunikacji z klientami;

świetne narzędzie do wyszukiwania partnerów biznesowych;

źródło dodatkowego dochodu;

doskonałe narzędzie do zwiększania świadomości marki;

wspaniałe narzędzie psychologiczne;

Nie tak źle, prawda? Więc na co czekasz?

Utwórz swój własny fajny blog z Web799 już dziś - a jutro poczujesz cały urok korzyści z blogowania!