500 831 758

moc.liamg%40997bew.oiduts

Warszawa | Cała Polska

500 831 758

moc.liamg%40997bew.oiduts

Warszawa | Cała Polska

500 831 758

moc.liamg%40997bew.oiduts

Warszawa | Cała Polska

Chatboty

Chatboty czyli wirtualni asystenci.

chatboty

1. Sztuczna inteligencja w marketingu.

To program komputerowy, którego zadaniem jest prowadzenie konwersacji przy użyciu języka naturalnego bądź interfejsu tekstowego i sprawianie wrażenia inteligentnego. Zabieg ten ma na celu oszukanie rozmówcy, tak aby myślał, iż rozmawia on z żywym człowiekiem. Chatboty często używane są na stronach internetowych jako interaktywne, wirtualne postacie, zastępujące żywych konsultantów, odpowiadając na pytania z zakresu usług i działalności danej firmy. Pojęcie chatbota ściśle wiąże się ze sztuczną inteligencją.

2. Jak działa?

Chatbot to rodzaj narzędzia digital marketingowego, które - bazując na sztucznej inteligencji i optymalizacji - potrafi porozumiewać się z użytkownikami np. poprzez aplikację Messenger. Aby chatboty zaprojektować prawidłowo należy najpierw przeanalizować, w jaki sposób reaguje grupa testowych użytkowników na pytania. Następnie na podstawie zgromadzonej merytorycznej wiedzy, tworzy się dialogi i programuje bazę potencjalnych pytań i odpowiedzi, obsługiwaną już bez udziału pracowników.

Dlatego chatboty doskonale radzą sobie z powtarzającymi się, relatywnie łatwymi, ale idącymi często w dziesiątki tysięcy, pytaniami klientów. Nie potrafią za to doradzać w bardzo skomplikowanych kwestiach, dlatego często łączy się je z live chatem. Gdy chatbot nie znajdzie odpowiedzi, problem kierowany jest bezpośrednio do konsultanta, który ma wgląd w historię rozmowy.

3. Chatbot to oszczędność

Porównując efektywność i koszty pracy konsultanta i chatbota, oszczędności z wdrożenia tego ostatniego są niewątpliwe. Podobnie, jak koszty pozyskania użytkownika przez chatbota są kilkadziesiąt razy niższe niż koszty pozyskania użytkownika przez aplikację mobilną. Co więcej, zaufanie klienta pozyskanego przez chatbota również jest wyższe. Messengera mało kto będzie chciał odinstalować, w przeciwieństwie do aplikacji, która – nieużywana - zajmuje tylko miejsce i może irytować.

3. Korzyści z wykorzystania chatbotów

Dziś praktycznie każda firma może wykorzystać chatboty, by skuteczniej docierać do klientów i utrzymywać z nimi dobre relacje. Możliwości ich użycia jest równie dużo, co płynących z ich zastosowania korzyści. Do których należą:

niski koszt pozyskania użytkownika,
prosta forma budowania zaangażowania,
możliwość wysyłania powiadomień do klientów,
konwersja przewyższająca tradycyjne formy reklamy,
budowanie profili użytkowników na bazie zachowania w Messengerze,
tworzenie na Facebooku reklam targetowanych na użytkowników o profilach podobnych do osób, które wcześniej rozpoczęły konwersację z chatbotem”,
budowanie wizerunku nowoczesnej marki – zdobywanie przewagi konkurencyjnej.

Nie wiesz od czego zacząć?

Zbudujemy wspólną strategię marketingową, zainstalujemy odpowiednie kody śledzące, aby badać skuteczność naszych działań, uruchomimy nasze rakiety i będziemy na bieżąco sprawdzać trajektoria!

Potrzebujesz więcej?

Pobierz nasz e-book o marketingu w Internecie

Dziękujemy!

Wkrótce się odezwiemy.

Can't send form.

Please try again later.