500 831 758

moc.liamg%40997bew.oiduts

Warszawa | Cała Polska

500 831 758

moc.liamg%40997bew.oiduts

Warszawa | Cała Polska

500 831 758

moc.liamg%40997bew.oiduts

Warszawa | Cała Polska

Content Marketing

Marketing treści koncentruje się na rozmowie z ludźmi, jest wymianą myśli i idei.

content marketing

1. Od marketingu do content marketingu.

Internet i technologie z nim związane istotnie wpłynęły na nasze życie oraz postrzeganie otoczenia. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że zmieniły one współczesny świat, a wraz z nim takie obszary jak nauka, rozrywka czy biznes. Co oczywiste, ich wpływowi nie oparł się również marketing. Poszukując nowego sposobu dotarcia do odbiorców, zyskał oblicze content marketingu.
Tradycyjny marketing, a w niektórych obszarach również marketing online, koncentrują się
na bombardowaniu odbiorcy zdywersyfikowanym przekazem, angażując do tego coraz większe siły. Amerykańskie badania pokazują, że konsument musi zetknąć się z tradycyjną reklamą od 7 do aż 20 razy, by zdecydować się na zakup produktu lub usługi.

2. Przekaz!

Współczesny odbiorca jest bardziej odporny na przekaz marketingowy, często ignoruje reklamy w telewizji lub w prasie. Dotyczy to również marketingu online i Internetu, gdzie od dawna mówi się o ślepocie banerowej (banner blindness). Nic dziwnego, że zaczęto szukać nowego, sprawniejszego sposobu dotarcia do potencjalnego klienta. Wpływ na to miała również sama polityka Google - przedsiębiorstwo mocno zaangażowało się w promowanie wartościowych treści, stawiając na ich straży takie zmiany w algorytmie jak Panda i Pingwin. Jednak najważniejsze zmiany wymusiła postawa konsumentów, a szczególnie ich rosnąca świadomość zakupowa. Zamiast zdawać się na nierzadko przerysowane przekazy reklamowe, zaczęli poszukiwać merytorycznych informacji na temat produktów.
Odpowiedzią na kryzys stał się content marketing. Jego najbardziej znaną definicję stworzył Joe Pulizzi, guru marketingu treści i założyciel Content Marketing Institute (CMI):

3. Jakość!

Współczesny konsument ma o wiele łatwiejszy dostęp do informacji niż jeszcze kilkanaście lat temu, a nasilający się trend mobilny sprawia, że wiedzę na temat produktów lub usług może zdobyć w kilka chwil, bez względu na to, gdzie się znajduje. By uchwycić uwagę kupującego i wzbudzić jego zainteresowanie, coraz częściej potrzebne są działania skuteczniejsze niż zwykła reklama, która często wzbudza niechęć i podejrzliwość odbiorców.
Content marketing to właśnie strategia pozwalająca angażować konsumentów nie tylko
na początku cyklu zakupowego, ale również na każdym etapie realizacji, która pomaga budować relację z klientem i utrzymać jego lojalność. Tworzymy teksty, które wypozycjonują Twoją stronę, zaprezentują w roli eksperta i przyciągną wartościowych klientów. 

"Content marketing to strategiczne podejście
w marketingu, koncentrujące się na tworzeniu oraz rozpowszechnianiu wartościowych, istotnych i spójnych treści, których zadaniem jest przyciągnięcie oraz zaangażowanie określonej grupy odbiorców tak,
by doprowadzić do korzystnego dla danej marki działania ze strony klienta."

Joe Pulizzi

Nie wiesz od czego zacząć?

Zbudujemy wspólną strategię marketingową, zainstalujemy odpowiednie kody śledzące, aby badać skuteczność naszych działań, uruchomimy nasze rakiety i będziemy na bieżąco sprawdzać trajektoria!

Potrzebujesz więcej?

Pobierz nasz e-book o marketingu w Internecie

Dziękujemy!

Wkrótce się odezwiemy.

Can't send form.

Please try again later.