500 831 758

moc.liamg%40997bew.oiduts

Warszawa | Cała Polska

500 831 758

moc.liamg%40997bew.oiduts

Warszawa | Cała Polska

500 831 758

moc.liamg%40997bew.oiduts

Warszawa | Cała Polska

SOCIAL MEDIA

REKLAMA W SOCIAL MEDIA (FB, IG, IN)Otwórz się na dialog.

social media

1. Zasięg.

Facebook w Polsce ma ponad 14 mln użytkowników z czego 79% korzysta z serwisu każdego dnia. Z Instagrama korzysta ponad 2 mln osób, a wszystkich kont na LinkedIn w Polsce jest więcej niż 1 mln.
Social Media to potężne narzędzie do promowania firm, budowania świadomości i zwiększania sprzedaży. Kluczem do sukcesu jest systematyczne prowadzenie strony, informowanie o bieżących promocjach i aktualnych wydarzeniach. Prócz prowadzenia profilu warto zadbać o zasięg – a więc wykorzystać płatne promowanie i docierać do użytkowników, którzy polubili stronę firmy, powracać z promocją do osób, które były na stronie (remarketing), promować biznes w sposób mądry. 

2. Cel promocji w SM !

W jakim celu tworzymy kampanie w social media? Cele często są kształtowane przez wiadomości i samą grupą docelową. Działania promocyjne w mediach społecznościowych możemy zaplanować o wiele dokładniej. Ważne są tutaj takie czynniki demograficzne, które należy przeanalizować w celu wybrania medium dostosowanego do profilu naszych odbiorców. W głównej mierze celami są otrzymanie informacji zwrotnej od użytkowników, dotarcie do nowych odbiorców, zbudowanie świadomości marki i ogólnego zaangażowania, zbudowanie wizerunku, bazy mailingowej, zwiększenie ruchu na stronie czy przekierowanie do sprzedaży. Jeżeli zależy nam na zbudowaniem świadomości marki i zwiększeniem lojalności, wydaje się, że media społecznościowe są na to najlepszym sposobem, ponieważ pozwalają na interakcję z naszymi odbiorcami, którzy przestali już być bierni.

3. Dopasowanie treści

Kampanie social media spełniają inną rolę niż standardowe formy promocji między innymi dlatego, że są bardziej interaktywne i ich dystrybucja ma miejsce przynajmniej na jednej platformie społecznościowej. Istotne, aby pamiętać, że kampanią social media nie są wszystkie udostępniane w serwisach posty i treści przeznaczone dla innych mediów, które wrzucono do sieci. Social media to obecnie przestrzeń wspierająca wiele różnego typu działań, jednak treści na rzecz przeprowadzanej kampanii powinny być przygotowane i docelowo dostosowane do poszczególnych portali społecznościowych. YouTube, jest medium społecznościowym, ale nie wszystkie umieszczone na nim wideo i reklamy są elementami kampanii social media. Podobnie jak w przypadku innych portali – udostępniane na Facebooku, Instagramie, Snapchacie czy Twitterze treści mogą być elementem koncepcji działań, ale nie zawsze nim są. Jak można zobaczyć na przykładzie Adidasa, stworzenie takiego przedsięwzięcia jak kampania social media jest bardziej skomplikowane i wymaga przemyślanego wyboru kanałów komunikacji, stworzenia oficjalnego hashtaga, który jest niezwykle ważny oraz coraz częściej także zaangażowania influencera.

Nie wiesz od czego zacząć?

Zbudujemy wspólną strategię marketingową, zainstalujemy odpowiednie kody śledzące, aby badać skuteczność naszych działań, uruchomimy nasze rakiety i będziemy na bieżąco sprawdzać trajektoria!

Potrzebujesz więcej?

Pobierz nasz e-book o marketingu w Internecie

Dziękujemy!

Wkrótce się odezwiemy.

Can't send form.

Please try again later.