+48 500 831 758


moc.liamg%40997bew.oiduts

+48 500 831 758


moc.liamg%40997bew.oiduts

+48 500 831 758


moc.liamg%40997bew.oiduts

Strategia marketingowa

Dlaczego warto zaplanować swoje działania?

strategia marketingowa

1. Co to jest dobra strategia?

Dobra strategia marketingowa to zintegrowane działania, których celem jest wypromowanie danego produktu, bądź usługi i uzyskanie trwałej przewagi nad konkurencją. Wynikiem tych działań ma być oczywiście większa sprzedaż i zyski organizacji. Stworzenie strategii marketingowej to z jednej strony praca kreatywna, ale z drugiej analityczna. Dlaczego? Strategia marketingowa wymaga opracowania komunikatu i odpowiedniej kreacji produktu tak, aby docierał do odpowiedniej grupy docelowej oraz solidnej analizy danych, wyciągania trafnych wniosków i umiejętnej poprawy wyników.

2. Dlaczego strategia marketingowa jest tak ważna.

Dzięki skonkretyzowanej i określonej strategii marketingowej taniej i skuteczniej będzie nam osiągnąć założone cele! Zarówno nasi pracownicy, jak i firmy zewnętrzne, z którymi będziemy mieli okazję współpracować będą wiedzieli w czym nasza firma jest konkurencyjna, kto jest grupą docelową oraz jak mierzyć skuteczność działań. Obraz firmy będzie jasny, konkretny dla odbiorców, jak i dla współpracowników czy kontrahentów.

3. Jak tworzymy strategię e-marketingową?

I. Pierwszym krokiem do działań w Internecie jest opracowanie identyfikacji wizualnej jak logo czy projekt strony internetowej. Ważne, aby była dopasowana do grupy docelowej i misji firmy. Dlatego nasze działania zaczynamy od projektu strony internetowej. Nie ulega wątpliwości, że inaczej powinna wyglądać strona dla fanów motoryzacji, a inaczej dla klientów sklepu z zabawkami dla dzieci. Strona docelowa jest kluczowa dla odbiorców i będzie miała ona bardzo duży wpływ na skuteczność działań marketingowych. Estetyczny wygląd, przyjazny interfejs i szybkość ładowania strony wpłyną na zaangażowanie odbiorcy, co bezpośrednio przełoży się na zakupy!
II. Następnym etapem jest określenie celów kampanii e-marketingowej. Ważne aby określić nie tylko cele makro np. zwiększenie widoczności marki w sieci czy też sprzedaż, ale także mikro, takie jak: zapisanie się na newsletter, wzięcie udziału w webinarium, ściągnięcie pliku ze strony, udostępnienie wpisu itd. Dzięki temu będziemy mogli określić KPI czyli kluczowe wskaźniki efektywności (ang. Key Performance Indicators). Ową wartość warto zapamiętać! Dzięki niej będziemy określać skuteczność kampanii. Przykładowe KPI to wygenerowana sprzedaż, zasięg reklam, przejścia na stronę kontakt, połączenia z firmą, pozostawione adresy e-mail w formularzu kontaktowym.

III. Trzeci etap to skupienie się na wartościowym contencie jaki chcemy dystrybuować i określenie budżetu promocyjnego kampanii. Budżet powinien uwzględniać takie zmienne, jak wielkość i rozległość rynku docelowego, zamierzone cele promocji, specyfikę promowanego produktu, sytuację na rynku pod względem konkurentów.

IV. Kolejnym etapem jest wybór kanałów promocyjnych. W dużej mierze jest on determinowany budżetem kampanii. To marketer odpowiedzialny jest za dobór odpowiednich narzędzi, aby były one jak najbardziej skuteczne. 

Główne kanały promocji to:
a. SEO, czyli pozycjonowanie w wyszukiwarkach
b. SEM
c. Social Media
d. Content Marketing
e. Blogi
f. E-mail Marketing

V. Ostatni etap trwa podczas całej kampanii i polega na analizie efektywności przeprowadzonej kampanii. Przewagą działań w Internecie jest ich mierzalność. Dzięki wiedzy analitycznej oraz po podłączeniu odpowiednich narzędzi do strony, jesteśmy w stanie dokładnie określić, które kanały cyfrowe, w tym wyszukiwarka, reklamy displayowe, reklamy w serwisach społecznościowych, reklamy partnerskie oraz mailing, miały największy wpływ na współczynniki konwersji i zwrot z inwestycji, dzięki tym działaniom, na bieżąco dokonujemy optymalizacji.
Jeżeli zamierzają Państwo rozwijać swoją firmę poprzez działania marketingowe w Internecie, zapraszamy do współpracy z naszą Agencją. Projektujemy strony pod skuteczne strategie i lejki sprzedażowe. Pomożemy na każdym etapie działań promocyjnych – tak i w opracowaniu strategii marketingowej, jak i w podłączeniu odpowiednich narzędzi, integracji, zebraniu danych i ich analizie.

Illustration

Nie wiesz od czego zacząć?

Zbudujemy wspólną strategię marketingową, zainstalujemy odpowiednie kody śledzące, aby badać skuteczność naszych działań, uruchomimy nasze rakiety i będziemy na bieżąco sprawdzać trajektoria!

Potrzebujesz więcej?

Pobierz nasz e-book o marketingu w Internecie

Dziękujemy!

Wkrótce się odezwiemy.

Can't send form.

Please try again later.